O nás

Ve spojení s českými výrobci Vám přinášíme přírodní kosmetiku a domácí přírodní dekorační výrobky. Jejich nabídku naleznete v našem eshopu.

Budeme moc rádi, když se zde nebo na našem facebooku budeme spolu všichni zájemci o čistou kosmetiku bez chemikálií scházet a debatovat. 

Termínem přírodní kosmetika lze označovat pouze výrobky s atestem. Přírodní dekorační výrobky se vyrábí ze stejných surovin jako přírodní kosmetika nebo ekologické čisticí prostředky a pod, ovšem od kosmetických přípravků se liší tím, že jsou bez posouzení bezpečnosti a notifikace do systému Evropského portálu CPNP = zákonná povinnost pro všechny kosmetické přípravky uvedené na trh EU. (Základní návod, jak získat posouzení bezpečnosti, provést notifikaci a další náležitosti nutné k výrobě kosmetických přípravků naleznete v záložce pro výrobce.)

Přírodní dekorační výrobky jsou zpravidla zhotovovány v domácím prostředí, čistém a bylinkami provoněném. Atestovaná přírodní kosmetika je ze zákona vyráběna a skladována v samostatných, oddělených prostorech s nerezovým vybavením. Je u ní zaručené, že nepřesahuje stanovený limit obsažených látek (včetně bylinných, účinných složek = veliký problém v některých případech). Ne každý výrobce přírodní kosmetiky může finančně investovat do speciální místnosti upravené pouze pro výrobu kosmetiky. Certifikace každého jednotlivého výrobku vychází přibližně na 5000 Kč. Proto tvoří z počátku výrobci jen přírodní dekorační výrobky, zákazníci si v podstatě objednávají jednotlivé ingredience, jejich namíchání a balení.

Je nutné uvést, že přírodní dekorační výrobky používané k jiným než dekoračním účelům je na vlastní nebezpečí.

 Látky podle Vás s.r.o.
Soudní 1514/12
140 00 Praha 4