Vlastní vzor

Chcete-li hodnotit výrobky tvůrců, je potřeba se PŘIHLÁSIT.

Pro základní návod k získání atestu a postupu notifikace kosmetického přípravku rolujte níže.


Rádi tvoříte?


Chcete u nás své čistě přírodní a ekologické výrobky vystavovat?Vystavujeme přírodní dekorační výrobky i přírodní kosmetické přípravky. Po obdržení objednávky na Váš produkt Vám předáme potřebné informace, neboť prodej, odeslání objednávky a fakturaci si dále řídíte sami. Vystavujeme za cenu 10% z každého prodaného výrobku. Více informací naleznete v Obchodních podmínkách nebo nás kontaktujte na adrese physis@physis.cz.
Pomocí následujícího formuláře nám můžete zaslat obrázek a popis svého produktu, který si přejete vystavit:

1/3

Obrázek produktu si můžete upravit v editoru

Chcete-li fotografii svého výrobku zdokonalit, můžete využít jednoduchý editor.
Jakmile budete hotovi, uložte si znovu obrázek do počítače a poté pokračujte jeho nahráním v dalším kroku.

Zobrazit editor

2/3

Nahrajte nám fotografii k vystavení

Použitelné formáty: JPG, PNG, PDFPokud se Vám nepodařilo nahrát obrázek, zřejmě disponuje větší velikostí nebo je uložen v jiném formátu (TIFF, AI, EPS či SVG). Zašlete nám prosím fotografii a informace k produktu emailem na info@physis.cz a velký soubor sdílejte prostřednictvím on-line úložiště (Dropbox, www.uschovna.cz a jiné).

3/3

Hotovo!

Nyní nám můžete Váš výrobek zaslat k vystavení. Na našem eshopu nabízíme jen čistě přírodní výrobky tvořené z bazálních ingrediencí. Během krátké doby Vám potvrdíme vystavení (či v ojedinělých případech odmítnutí, např. pokud by byl výrobek zhotoven z kupovaných hmot či nepřírodních látek). Můžete si též fotografii produktu uložit do svého účtu k pozdějším úpravám.


Zaslat k vystavení                                                                                                         Uložit produkt

Eshop Physis nepřebírá právní odpovědnost za původ vložených fotografií uživatelem ve vztahu k autorským právům.

Uložit produkt do Vašeho účtu

Pokud chcete uložit fotografii Vašeho výrobku do svého účtu, pro pozdější využití, musíte se nejprve přihlásit.

Nemáte-li ještě u nás vytvořený uživatelský účet, můžete se zaregistrovat.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Základní informace k povinnostem vztažených k prodeji kosmetického přípravku


Dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, o kosmetických přípravcích, je kosmetický přípravek definován takto:

Kosmetickým přípravkem“ se rozumí jakákoli látka nebo směs určená pro styk s vnějšími částmi lidského těla (pokožkou, vlasovým systémem, nehty, rty, vnějšími pohlavními orgány) nebo se zuby a sliznicemi ústní dutiny, výhradně nebo převážně za účelem jejich čištění, parfemace, změny jejich vzhledu, jejich ochrany, jejich udržování v dobrém stavu nebo úpravy tělesných pachů.


Nařízení ES č. 1223/2009 ukládá povinnost kosmetický přípravek podrobit posouzení bezpečnosti (viz Článek 10) a oznámit jeho uvedení na trh EU (viz Článek 13) do Evropského portálu notifikace kosmetických přípravků CPNP.Posouzení bezpečnosti


Kosmetický přípravek dodávaný na trh musí být bezpečný pro lidské zdraví, je-li používán za obvyklých nebo rozumně předvídatelných podmínek použití (viz Článek 3). Před uvedením kosmetického přípravku na trh musí odpovědná osoba zajistit, aby bylo na základě příslušných informací provedeno posouzení jeho bezpečnosti a aby byla vypracována zpráva o bezpečnosti kosmetického přípravku v souladu s přílohou I Nařízení ES č. 1223/2009 (viz Článek 10).

Posouzení bezpečnosti kosmetického přípravku, jak je stanoveno v části B přílohy I, musí provádět držitel diplomu nebo jiného dokladu o dosažené kvalifikaci (viz Článek 10).


Posouzení bezpečnosti v ČR provádí několik institucí. Často nabízí možnost vytvoření další nutné dokumentace, např. textovou část etikety, návod na použití apod.

Vhodnou instituci k posouzení bezpečnosti Vašeho výrobku zkuste nalézt v internetovém vyhledávači.

Více informací naleznete na portálu: Státního zdravotního ústavu.Jak oznámit uvedení nového kosmetického přípravku na trh Evropské unie


V souladu s ustanovením článku 13 Nařízení ES č. 1223/2009, je stanovena povinnost notifikovat kosmetické přípravky před jejich uvedením na trh Evropské unie.

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví České republiky

Pro tyto účely byl spuštěn Evropský portál notifikace kosmetických přípravků CPNP: český manuál k němu a potřebné odkazy jsou k dispozici: zde.Látky podle Vás s.r.o.
Soudní 1514/12
140 00 Praha 4